Usuwanie odcisków u podologa

Usuwanie odcisków u podologaWszyscy to znamy z własnego doświadczenia – niewygodne buty obcierały i doprowadziły do powstania nieprzyjemnych odcisków. Teraz źle jest chodzić, nie mówiąc już o tym, że stopa dużo gorzej wygląda! Odciski powstają jako miejscowa reakcja skóry na ucisk – to reakcja obronna, która jest potrzebna, jednak prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Niektórzy nie leczą odcisków, jednak nie jest to rozsądne – tym bardziej, jeśli pojawiają się one często. Warto udać się do specjalisty podologa, żeby zlikwidować problem – nie tylko pozbyć się odcisków, ale i otrzymać informacje dotyczące prawidłowego postępowania, żeby kłopot nie wrócił w przyszłości!

Czym dokładnie są odciski?

Jak już wspomniano wcześniej, odciski są reakcją obronną skóry, która jest zbyt silnie uciskana w danym miejscu. Najczęściej chodzi tutaj o niewygodne obuwie, chociaż oczywiście wszelkie niedogodności mogą prowadzić do ich powstania – ponieważ takie zmiany mogą się pojawić także na innych partiach ciała. Odciskami nazywamy partie zrogowaciałego naskórka, który powstaje kiedy komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból.

Jak usuwa się odciski?

Żeby pozbyć się odcisków raz na zawsze, trzeba przede wszystkim zmienić obuwie na wygodniejsze – nie używajmy tego, które już nas doprowadziło do nieprzyjemnych dolegliwości skórnych. To prawda, że nowe buty mogą obcierać, kiedy stopa się do nich przyzwyczaja. Podobnie zwykle kiedy nadchodzi lato obcierają nas buty letnie, gdy stopy zostaną do nich przeniesione z obuwia zimowego czy wiosennego. Jednak jeśli jakieś buty ocierają nas zawsze, albo po prostu odczuwamy stały dyskomfort w trakcie chodzenia w nich, zadajmy sobie pytanie, czy rzeczywiście są tak niezbędne i piękne, że warto przez nie cierpieć? Chyba nie, prawda?

Pozbywanie się odcisków powinno zaś łączyć się z wizytą u podologa – w specjalistycznym gabinecie. Czas terapii i liczba zabiegów są proporcjonalne do czasu chodzenia z odciskami. Im dłużej się zwleka, tym większy będzie się mieć później problem. Wizyta łączy się także z poradą – jakie obuwie wybierać, jakie wkładki ortopedyczne nosić i jak pielęgnować stopy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *